چهار شرکت تعاونی جدید با ۱۰۰ فرصت شغلی در بافق تشکیل شد

تاریخ : پنج شنبه ، 20 شهریور 1399

رنتیجا یک

یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق گفت: چهار شرکت تعاونی جدید با سرمایه ۲۳ میلیارد ریال و با عضویت ۷۷۰ نفر و ایجاد ۱۰۰ فرصت شغلی از هفته تعاون سال ۹۸ تاکنون در این شهرستان تاسیس شده است.

علی اصغر نوری شادکام عصر پنجشنبه به مناسبت هفته تعاون ( ۱۳ الی ۱۹ شهریور ماه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تشکیل شرکت تعاونی‌های جدید را در چارچوب سال جهش تولید و ایجاد اشتغال جدید ذکر کرد و افزود: این واحدها

شامل  سهامی عام ،توسعه و عمران شهرستان،دانش بنیان و مشاعل خانگی دهیاری‌هاست که با توجه به ضرورت تشکیل شد.

تحقق شعار سال ۹۹ رویکرد اداره تعاون در تشکیل شرکت‌های تعاونی جدید
وی با بیان اینکه رویکرد این اداره در حال حاصر تشکیل و توسعه تعاونی‌های جدید است اظهار کرد: شرایط جامعه و تحقق شعار سال ایجاب می کند تشکیل این نوع تعاونی در اولویت قرار گیرد.

رییس اداره تعاون بافق تصریح کرد: تعاونی‌های جدید عمدتا در زمینه فناوری، تولیدی، عمرانی و خدماتی فعالیت دارند.

ایجاد زمینه اشتغال با تشکیل واحدهای تعاونی

وی تصریح کرد: با تشکیل تعاونی‌های جدید و بهره بردای از آن‌ها علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی یادشده، زمینه اشتغال ۱۰۰ نفردر این حوزه فراهم شده است.

نوری شادکام با اشاره به اینکه تعدادی از تعاونی‌های شهرستان هم به مرور زمان ماموریت آن‌ها خاتمه یافته و یا به خاطر پاره‌ای از مشکلات غیرفعال شدند، بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده حدود ۵۰ تعاونی در یک سال گذشته تعیین تکلیف و با همکاری مرجع ثبت شرکت‌ها منحل اعلام شد.

به گفته این مسوول، واحد تعاونی، شرکتی است که بین اشخاص حقیقی، برای فعالیت در امور مربوط به تولید و توزیع، در چارچوب اهداف مندرج در قانون بخش تعاونی، به منظور بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا از طریق همکاری و تشریک مساعی آن‌ها با رعایت قانون مربوط تشکیل می‌شود. 

معرفی تعاونی های برتر شهرستان

وی همچنین از انتخاب شرکت تعاونی اعتبار«ثامن» شهرستان بافق در هفته تعاون سال‌جاری  به عنوان تعاونی اعتبار برتر استان یزد خبر داد و افزود: در پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان، از تعاونی یادشده در مراسمی با حضور مسوولان مربوطه در مرکز استان تجلیل شد.

در حال حاضر تعداد کل تعاونی‌های ثبت شده در بافق ۳۷۰ واحد با سرمایه ۲ هزار میلیارد ریال و ۲۵ هزار نفر عضو است که به صورت همپوشانی عضو تعاونی‌های شهرستان هستند و در بخش‌های مختلف تولید، خدمات، کشاورزی، معدن، توزیع و فنی فعالیت دارند.

همچنین حدود ۶ هزار نفر از اشتغال ایجاد شده در منطقه سهم بخش تعاون شهرستان بافق است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

منبع : ایرنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید