پروژه فیبر نوری ایلام   بدره هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد

تاریخ : سه شنبه ، 18 شهریور 1399

رنتیجا یک

ایلام - ایرنا - مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام گفت: با هدف ایجاد زیرساخت های ارتباطی پایدار و با کیفیت، پروژه فیبر نوری ایلام - بدره روز پنجشنبه هفته جاری به بهره‌برداری می رسد و زیربار ترافیکی می‌رود.

رضا حسن بیگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه فیبرنوری مسیر ایلام به شهرستان بدره بطول ۸۵ کیلومتر و با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال در بهمن ماه سال گذشته اجرایی شد.

وی افزود: با توجه به قطع ارتباطات مکرر شبکه مخابراتی و اینترنت شهرستان بدره، با راه اندازی فیبرنوری شبکه زیرساخت علاوه بر پایداری ارتباطی شبکه، افزایش ظرفیت و سرعت در تبادل اطلاعات را برای مشترکین این شهرستان بدنبال خواهد داشت.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام یادآور شد: اجرای این پروژه علاوه بر افزایش ظرفیت شبکه، پهنای باند مورد نیاز کلیه اپراتورها در شهرستان مذکور (بدره) را تامین و سرویس‌های مورد نیاز ارتباطی به مشترکان در شهرستان ارائه می‌شود.

حسن بیگی اضافه کرد: همچنین با اجرای این شبکه مسیر پشتیبان شبکه ارتباطی شهرستان‌های بدره - دره‌شهر و آبدانان در زمان بحران و پدافندی تامین و علاوه بر مسیر ارتباطی قبل که از طریق شهرستان دهلران برقرار و ارتباط با شهرستان ذکر شده حوزه جنوب از مسیر جدید به شبکه ارتباطی استان و کشور نیز برقرار می‌شود.

وی تاکید کرد: شرکت ارتباطات و زیرساخت به عنوان مادر شبکه‌های مخابراتی وظیفه تامین کلیه بسترهای ارتباطی مورد نیاز شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای ارتباطی در سطح کشور را فراهم می‌کند.

شهرستان بدره در ۸۷ کیلومتری ایلام قرار دارد، این شهر تیرماه سال ۱۳۹۲ از بخش به شهرستان ارتقا یافت و دارای ۲ بخش مرکزی و هندمینی است.

منبع : ایرنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید