عبدالله عبدالله: افغانستان خواهان حصول صلح از راه مذاکره است

تاریخ : یکشنبه ، 3 اسفند 1399

رنتیجا یک

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در گفتگو با وزیر خارجه آمریکا، حصول صلح با طالبان را تنها از طریق مذاکره امکان پذیر دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جمهور، «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، در گفتگوی تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر امورخارجه آمریکا، درباره مسائلی همچون روند صلح با طالبان، مذاکرات دوحه و اوضاع داخلی و منطقه‌ای صحبت کرد.

در جریان این گفتگو، طرف آمریکایی مدعی شد در حالیکه ارزیابی و بازنگری وضعیت در افغانستان از سوی واشنگتن ادامه دارد، آمریکا خواهان تسریع روند صلح و دست‌یافتن به یک توافق جامع و پایدار در افغانستان است.

عبدالله عبدالله نیز با تأکید بر اراده‌ و خواست مردم افغانستان برای دست‌یافتن به صلح دائمی و پایدار گفت که جمهوری اسلامی افغانستان خواهان حل مشکل از طریق مذاکره و دست‌یافتن به راه حل جامع و قابل قبول برای همه است.

وی حمایت بین‌المللی و منطقه‌ای را برای دست‌یافتن به صلح دائمی در افغانستان مهم خواند و خواهان ادامه همکاری‌های بین‌المللی برای تسریع مذاکرات صلح و تأمین صلح دائمی شد.

این در حالی است که دولت جدید واشنگتن برای عمل به توافقی که یک سال پیش میان آمریکا و طالبان حاصل شد و مبتنی بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تا پایان آوریل ۲۰۲۱ است، بهانه تراشی می کند.

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید