تلاش برای انتقال سینما از دسته سوم به دسته دوم مشاغل در قم

تاریخ : پنج شنبه ، 19 فروردین 1400

ایسنا/قم رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه با تلاش های صورت گرفته، سینما ها از رتبه سوم به رتبه دوم مشاغل انتقال یافته اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در جشنواره فیلم فجر مورد ابتلا به کرونا رخ نداده، بر حسب سیاست های وزارت خانه سینماها به عنوان اماکن بی خطر شناخته شده اند و اگر این تغییر در دسته بندی مشاغل صورت گیرد، سینماها فقط در وضعیت قرمز و سیاه تعطیل خواهند بود.

محمد کاظم رضوانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت سینماهای قم بیان کرد: در وضعیت عادی کرونا در استان تنها سینما ونوس فعال بود و سایر سینماها در حال بازسازی و تعمیرات هستند.
وی با اشاره به اینکه با تلاش های صورت گرفته، سینماها از رتبه سوم به رتبه دوم مشاغل انتقال یافته اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در جشنواره فیلم فجر مورد ابتلا به کرونا رخ نداده، بر حسب سیاست های وزارت خانه سینماها به عنوان اماکن بی خطر شناخته شده اند و اگر این تغییر در دسته بندی مشاغل صورت گیرد، سینماها فقط در وضعیت قرمز و سیاه تعطیل خواهند بود.
رضوانی افزود: این جابه جایی دسته بندی مشاغل درخصوص صنف سینماها در تهران رخ داده اما هنوز به استان قم ابلاغ نشده است.
وی با بیان اینکه به دلیل دوران قرنطینه و بسته بودن طولانی مدت سینماها، مردم دیگر تمایلی به سینما رفتن ندارند و بیشتر فیلم ها را از طریق اپلیکیشن ها تماشا می کنند، اظهارکرد: همین امر سبب شد تا در زمان وضعیت سفید، زرد و حتی آبی استان قم، مردم از اکران فیلم ها در سینماها استقبال نکنند.
رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه با وجود اکران تمام 16 اثر جشنواره فجر هنوز حال سینماهای استان قم خوب نیست، متذکر شد: اگر مردم در زمان بازگشایی سینماها از اکران فیلم ها استقبال نکنند، سینماهای قم ورشکسته می شوند.

انتهای پیام

دیجی کالا 1

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید