قرمز شدن ۳ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در سایه بی توجهی و سهل انگاری

تاریخ : پنج شنبه ، 19 فروردین 1400

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: متاسفانه در سایه بی توجهی و سهل انگاری و عدم چشم پوشی بر رفت و آمدها و دورهمی ها و حضور در تجمعات باعث شده تا گچساران در آستانه سال نو قرمز شود و شهرستان کهگیلویه نیز در ادامه و  شهرستان بویراحمد هم دیروز قرمز شود.

"حسین کلانتری" بر تشدید نظارت ها بر ورودی های استان تاکید کرد و افزود: بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پروتکل ها باعث شد تا با در وضعیت قرمز قرار گرفتن سه شهرستان بزرگ استان به اجبار و برای حفظ سلامتی مردم تعطیلی بازار را در دستور کار قرار دهیم.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین اولویت برای ما حفظ سلامت مردم است و در مدت شیوع ویروس کرونا تاکنون مردم مشارکت خوبی در مدیریت و کنترل این ویروس داشته‌اند و امیدواریم در سایه این مشارکت موفق به عبور از پیک جدید شویم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل ورود استان به پیک جدید رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و بی توجهی به پروتکل ها و حضور بی‌ مورد در تجمعات و مراسم‌های عزا و عروسی بوده، و انتظار داریم مردم به عدم حضور در چنین مواردی پرهیز کنند.
کلانتری با اشاره به خطرناک بودن ویروس کرونای انگلیسی تاکید کرد: ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی به مراتب خطرناکتر و کشنده تر از نوع ویروس قبلی کرونا است و با توجه به زیرساخت‌های استان اگر دقت نشود، با شرایط بحرانی در پیک جدید مواجه خواهیم شد.
وی ادامه داد: در حفظ سلامتی مردم هیچ کوتاهی قابل پذیرش نیست و همه دستگاه های اجرایی و متولی باید در محافظت از سلامتی مردم کوشا باشند.
به گزارش ایسنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر بیماریابی فعال و هدفمند بیان کرد: در شرایط بحرانی کرونا گسترش تست کرونا و بیماریابی فعال بهترین راهکار است.
انتهای پیام

رنتیجا 1

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید