زاکانی: رایزنی برای تشکیل مرکزپژوهش‌ها در برخی از کشورهای دوست در دستور کار است

تاریخ : سه شنبه ، 31 فروردین 1400

لحظه آخر 1

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت که رایزنی برای تشکیل مرکز پژوهش ها در برخی از کشورهای دوست و همسنگر ایران اسلامی در دستور کار است.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از عملکرد مرکز پژوهش های مجلس در مجلس یازدهم پرداخت و گفت: فرصت حضور در مجلس یازدهم و مرکز پژوهش‌ها برای ما بسیار گرانبها است. مرکز پژوهش‌ها با ربع قرن سابقه از افتخارات کشور است و تنها مرکزی بوده که حوزه دانش کشور را به نظام تقنینی متصل کرده و ریل‌گذاری امورات کشور را به صورت تخصصی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند امیرکبیر ۳ سال کار کرد و نامش پر آوازه بود و بعد فرمودند هر کجا هستید آنجا را مرکز عالم بدانید، لذا تلاش ما در مرکز پژوهش‌ها و مجلس یازدهم معطوف به این دو ویژگی است. مسیر خود را با تحول آغاز کردیم، نقش و مأموریت مرکز پژوهش‌ها از پشتیبانی صرف پراکنده از  تصمیمات مجلس شورای اسلامی به سیاست‌پژوهی راهبردی و معماری نقشه راه برون رفت و پیشرفت کشور برای تصمیم‌سازی‌های راهبردی مجلس و سایر قوای کشور تغییر کرده است.

زاکانی افزود: توانمندی‌ها و شایستگی‌های مرکز پژوهش‌ها از تأثیرگذاری بر جزئیات و مواد و بندهای قانون در حوزه‌های تخصصی به تأثیرگذاری بر روح کلی اهداف و جهت‌گیری‌های راهبردی قانون و نظام تقنینی مطابق با ارزش‌ها و تعالیم دین اسلام برای حکمرانی اسلامی و کارآمد در نظام اسلامی تغییر کرده است.

ادامه دارد...

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید