آخرین تفنگدار بنزینی لوتوس معرفی می‌شود  عکس

تاریخ : دوشنبه ، 13 اردیبهشت 1400

به گزارش مشرق، پیش تر لوتوس اعلام کرده بود که به زودی پس از معرفی مدل جدید در آینده ای نه چندان دور تمام محصولات تک سوز بنزینی خود را از خط خارج خواهد کرد و محصولات این کمپانی خوش سابقه یا هیبرید یا  الکتریکی خواهند بود.

امیرا براساس کانسپت معروف کد ۱۳۱ توسعه یافته و قرار است روح تازه ای به کالبد خودروهای اسپرت بدهد. امیرا که در سگمنت سختی با رقبای قلدری همچون ۹۱۱ رقابت خواهد  داشت در ابتدا به نظر می رسید که به صورت هیبرید عرضه خواهد شد، اما نهایتاً آنچه از مقر لوتوس به گوش می رسد این خودرو با دو موتور احتراق داخلی یکی ۴ سیلندر پرخوران با توربوشارژ و دیگری موتور خورجینی ۶ سیلندر به حجم ۳٫۵ لیتر است که این موتور هم‌پرخوران با سوپرشارژ خواهد بود. موتور دوم قبلاً در سری اوورا نیز مورد استفاده قرار گرفته بود و از کمپانی خوش کیفیت تویوتا می آید. موتور جذاب ۶ سیلندر نیروی عظیم ۴۱۶ اسب بخاری را با گیربکس ۶ سرعته خود با حداکثر گشتاور ۴۳۰ نیوتن متری در اختیار راننده قرار می دهد. به نظر، این اعداد و ارقام با شاسی سبک امیرا کار را برای هر رقیبی سخت کند.

امیرا یک پلت فرم بسیار پیشرفته بر پایه شاسی اوورا دارد. در کمپانی لوتوس این سبک طراحی را المنتال می نامند. آن چه مشخص است با یک شاسی کاملاً سبک از جنس آلومینیوم و آلیاژهای آن طرفیم که در عین داشتن یک سازه محکم و قوی و متخلل بسیار سبک است.

پس از مصاحبه چندی قبل ویندل به نظر لوتوس در مسیری درست قرار گرفته است و جیلی به عنوان شریک سرمایه گذار توانسته با لوتوس نظر رنو و آلپاین را برای پیشبرد ساخت شاسی های فوق پیشرفته متأثر از نتایج فرمول ۱ متقاعد کند. در حالی که، به نظر می رسد آخرین محصول صرفاً بنزینی لوتوس هیجان انگیز تر از گذشته باشد می توان بسیار به آینده این کمپانی و پلت فرم معروف e-sport آن خوشبین بود.

منبع:اسب بخار

رنتیجا 1

منبع : مشرق نیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید