تنها شهرستان بن در چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد

تاریخ : سه شنبه ، 14 اردیبهشت 1400

ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: به‌جز شهرستان بن که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، وضعیت سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

مجید شیرانی ۱۴ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸۲ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۱۱۰ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت و درمان هستند، گفت: از این تعداد ۳۶۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

شیرانی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته هشت مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد، عنوان کرد: مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۹۸۲ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت و درمان هستند.

وی در پایان یادآور شد: به‌جز شهرستان بن که در وضعیت قرمز قرار دارد، وضعیت سایر شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری نارنجی است.

انتهای پیام

مونو نیوز 1

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید