شناسایی 243 بیمار جدید مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته

تاریخ : سه شنبه ، 14 اردیبهشت 1400

دیجی کالا 1

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 243 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۵۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی آمار بستری شدگان در سنندج ۲۳۸ نفر، سقز ۶۷ نفر، مریوان ۲۸ نفر، قروه ۵۷ نفر، بیجار ۳۳ نفر، کامیاران ۲۳ نفر، دیواندره ۱۲ نفر، بانه ۴۶ نفر و دهگلان ۸ نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۷۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ ۴ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۲۵۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۹۹ نفر در سنندج، ۲۲۹ نفر در سقز، ۹۶ نفر در قروه، ۷۴ نفر در کامیاران، ۹۶ نفر در بانه، ۷۳ نفر در دیواندره، ۵۷ نفر در بیجار، ۱۱۰ نفر در مریوان، ۱۹نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید