ارزش نمادهای بورسی زیر قیمت واقعی است

تاریخ : شنبه ، 18 اردیبهشت 1400

دیجی کالا 1

به گزارش سرویس بورس مشرق، محسن زنگنه با بیان اینکه ارزش نمادهای بورسی در حال حاضر زیر ارزش واقعی آنهاست، تاکید کرد: از این رو در شرایط فعلی ما نه تنها هیچ حبابی در بازار نداریم حتی ارزش بازاری خیلی از شاخص های بنیادین همچون شاخص فولاد، سیمان و پتروشیمی زیر ارزش واقعی خود است.

وی درباره چرایی قرمز شدن تابلوی بورس در شرایط بدون حباب اظهار داشت: در این زمینه دو عامل حائز اهمیت است؛ عامل اول بی اعتمادی مردم به بازار بورس است لذا پیش بینی بنده این است که ما بلافاصله پس از انتخابات ۱۴۰۰ شاهد بازگشت اعتماد مردم به بورس و سبز شدن نهادهای بورسی خواهیم بود و بنده برای این پیش‌بینی استدلال لازم را دارم، چرا که بحث بی‌اعتمادی مردم در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مجلس تصریح کرد: علیرغم اینکه ۶۰ الی ۹۰ درصد مردم سرمایه شان را در بازار بورس از دست داده‌اند اما هنوز در صف فروش هستند و می‌خواهند از بازار بیرون بیایند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دومین عامل در قرمز شدن نهادهای بورسی سیاست‌های غلط سازمان بورس است، تاکید کرد: سازمان بورس در این روزهای آخر عمر دولت به دنبال این است تا به هر نحو که شده ارزش شاخص های کل بازار افت نکند به همین جهت می‌کوشد تا با دامنه ها بازی کند.

نماینده مردم تربت حیدریه تاکید کرد: متاسفانه اولین اقدام رئیس جدید سازمان بورس این بود که دامنه منفی روی دو درصد و دامنه مثبت را روی ۶ درصد قرارداد آن هم با این تصور که این اقدام باعث می‌شود تا خروج مردم از بازار کاهش پیداکند.

زنگنه ادامه داد: متاسفانه بستن نماد روی دو درصد باعث شد تا کسانی که می خواستند از بازار خارج شوند امکان خروج نداشته باشند و این امر آنها را عصبانی کند و حتی این نارضایتی آنها را به کف خیابان هم برساند بنابراین این دو عامل عواملی است که بورس را اذیت می کند. با این حال بنده معتقدم که ما در بازار سرمایه مشکل قانونگذاری نداریم.

منبع:بازار

منبع : مشرق نیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید