اسیر در گنبد آهنین خویش؛ این روزهای رژیم صهیونیستی

تاریخ : جمعه ، 24 اردیبهشت 1400

یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: وقایع اخیر در منطقه نشان داد که موجودیتی مثل رژیم اشغالگر قدس با چنین ژئوپولیتیک آسیب پذیر ، باید دست به عصاتر از  این حرف ها حرکت کند.

به گزارش ایسنا، امیرحسین سعیدیان در یادداشتی با عنوان " اسیر در گنبد آهنین خویش، این روزهای رژیم صهیونیستی" نوشت: 

گفته‌اند که هر کس در خانه شیشه‌ای زندگی می‌کند ، نباید به دیگران سنگ بزند . 
رژیم صهیونیستی از بدو تشکیل در منطقه خاورمیانه عربی ، با ایده توسعه طلبی و احیای ارض موعود تشکیل شد، سودای بازگشت به امپراطوری موهوم بنی اسراییل و تصرف فاصله مابین دو رود را داشت. صهیونیستها را از سراسر جهان برای رسیدن به این غایت افسانه ای متحد کرد .
همزمان ، استراتژی انگلستان در زمانه ای که نفوذ خود بر مستعمرات را از دست می داد ، ایجاد مناطق اختلاف زا میان مستعمره های پیشین بود تا از اتحاد و انسجام در این نقاط ممانعت گردد و زمینه نفوذ استعماری همچنان فراهم باشد . 
بریتانیا از طریق آژانس یهود ، مصرانه تشکیل اسراییل در محل فعلی آن را دنبال می کرد . 
به زعم آنها ، این جزیره صهیونیستها در بین اقیانوس مسلمین ، می‌توانست همواره آتش تنش و اختلاف را در قلب جهان اسلام روشن نگه دارد . 
رژیم صهیونیستی سریع‌تر از آنکه تصور می‌شد رشد و گسترش یافت ، چنانچه به کار بردن تعبیر غده سرطانی برای آن ، بسیار با مسما به نظر می رسد . پس از اشغال کامل فلسطین ، از شمال جنوب لبنان و بلندی های جولان و از غرب صحرای سینا را به خاک خود پیوست کرد.
پس از اضمحلال جنبش پان عربیسم ، جهان عرب هرگز شخصی مثل جمال عبدالناصر را به خود ندید . چنین شد که رسالت صعب اما ناگزیر مهار صهیونیسم ، بر گرده محور مقاومت افتاد . 
در این روزهای اخیر ، جبهه مقاومت غزه ، بعد از تحمل ضربات معنوی و هویتی فراوان در زمان ترامپ ، دوباره خشم فروخفته خود را بیرون ریخت . راکت ها و موشک های گروه های  مقاومت نشان داد ، فقدان عمق استراتژیک در اسراییل ، تا چه اندازه امنیت آن را به خطر انداخته است . 
گنبد آهنین هم برای چندمین بار عملکرد خوبی از خود نشان نداد و راکت ها فرصت این را یافتند که از تور پدافندی گنبد آهنین رد شوند و به زمین برسند .
اما بیش از خسارات انفجار راکت ها ، فضای ناامنی و وحشت به رژیم صهیونیستی لطمه وارد می‌کند . دولت نتانیاهو  این روز ها به خاطر نابسامانی اقتصادی و سوء مدیریت مالی تحت فشار اپوزیسیون و افکار عمومی است. با این حملات نتانیاهو فشار مضاعفی را تجربه می‌کند و گویی که برای او مصداق باریدن از زمین آسمان است . 
اعتماد به نفس رژیم اشغالگر قدس در  آمریکای ترامپ به حد غیر منطقی افزایش یافت . سازش برخی از کشور های عربی با صهیونیسم ، تغییر پایتخت و اعمال فشار به حزب الله و دیگر گروه‌های مقاومت ، مقامات رژیم صهیونیستی را در یک اطمینان کاذب فرو برد .  وقایع اخیر در این منطقه نشان داد که موجودیتی با چنین ژئوپولیتیک آسیب پذیر ، باید دست به عصاتر از  این حرف ها حرکت کند ؛ آنکه در خانه شیشه‌ای است ، سنگ نمی‌زند ، این واقعیت ذره‌هایی مثل اسراییل است .

انتهای پیام

دیجی کالا 1

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید