وعده جدید برای راه‌اندازی خمیرمایه

تاریخ : یکشنبه ، 9 خرداد 1400

ایسنا/لرستان خمیرمایه دورود که روزگاری از فعال‌ترین کارخانه‌های این شهرستان بود، حدود ۱۳ سال در خاموشی مطلق به سر می‌برد.

خمیرمایه دورود در زمان فعالیت از بهترین کارخانه‌های کشور بود و در بحث اشتغال‌زایی شرایط خوبی داشت.

این کارخانه با بهره‌گیری از تکنولوژی و ماشین‌آلات کشور اتریش سال ۸۱ شروع به تولید کرد اما دیری نپایید که به ایستگاه تعطیلی رسید و سال ۸۷ با عرصه تولید وداع کرد.

کارخانه خمیرمایه دورود در حالی هنوز احیاء نشده که همواره جزو اولویت‌های مسئولان بوده و وعده‌های زیادی برای فعالیت مجدد آن رسانه‌ای شده اما هنوز هم شرایط مثل سابق است و معلوم نیست چه زمانی دوباره چرخ این کارخانه خواهد چرخید.

مجید کیان‌پور، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم، سال ۹۸ در خصوص این کارخانه به ایسنا گفته بود: خمیرمایه دورود زیر نظر شرکت سرمایه‌گذاری امید بوده که به بانک سپه وابسته است و متأسفانه اقدامی برای واگذاری انجام نمی‌دهد.

وی ادامه داد: قیمت اعلامی از طرف مسئولان شرکت امید، به نظر من زیاد است و برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی صرفه اقتصادی ندارد و اگر به دنبال واگذاری این شرکت به بخش خصوصی هستند باید قیمت کاهش یابد وگرنه تا سال‌های سال خمیرمایه دورود فعالیتی نخواهد کرد.

خدانظر دریکوند، فرماندار دورود در خصوص آخرین وضعیت تعیین تکلیف این کارخانه گفت: پیگیری‌های زیادی در این خصوص داشته‌ایم و نماینده مجلس و مجموعه استانداری همچنان در تلاش هستند.

وی ادامه داد: دکتر گودرزی نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با مدیرعامل شرکت جلسه‌ای در دورود برگزار کرد که مدیرعامل قول داد تا شش ماه آینده خط تولید این کارخانه راه‌اندازی شود.

دریکوند تاکید کرد: پیگیر این قول هستیم تا با راه‌اندازی خمیرمایه بار دیگر این کارخانه به چرخه فعالیت و تولید برگردد.

انتهای پیام

لحظه آخر 1

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید