رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ معرفی شد؛ با گران‌ترین خودروی جهان آشنا شوید

تاریخ : شنبه ، 8 خرداد 1400

به گزارش مشرق، آن زمان که تعداد درشکه‌های اسبی در بریتانیا بیشتر از خودروها بود، شرکت رولزرویس به عنوان پادشاه صنعت اتاق‌سازی شناخته می‌شد، ولی این خودروساز طی سال‌های اخیر به جز مدل جذاب سوئیپ تیل سال ۲۰۱۷ به طراحی خودرو تک ساختی نپرداخته که باعث دلسردی هواداران این برند شده است.

اما اکنون این خودروساز بریتانیایی بار دیگر به حوزه اتاق‌سازی روی آورده و از نخستین پروژه جدید خود با نام رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ پرده برداشت.

مشخصات رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱

قیمت رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ به ۲۸ میلیون دلار می‌رسد که چنین قیمتی آن را به گران‌ترین خودرو جهان تبدیل کرده است. از این رو رولزرویس سوئیپ تیل که حدود ۱۲.۸ میلیون تومان قیمت دارد و در گذشته لقب گران‌ترین خودرو جهان را از آن خود کرده بود اکنون در مقابل رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ یک خودرو ارزان محسوب می‌شود.

شرکت رولزرویس فقط ۳ دستگاه از بوت تیل را به تولید رسانده که هر سه مدل از لحاظ متریال و تزئینات بر اساس سلیقه مشتریان طراحی شده‌اند. همچنین شرکت رولزرویس به این مشتریان وعده داده تعداد بیشتری از این خودرو سفارشی را تولید نخواهد کرد. تصاویری که در این مقاله درج شده نیز به یکی از سه دستگاه رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ تعلق دارد که توسط یک مشتری بسیار ثروتمند سفارش داده شده است، اما دو خریدار دیگر از رولزرویس خواستند تا نام آنها فاش نشود.

طراحان این خودروساز بریتانیایی در ساخت رولزرویس بوت تیل یا دم قایقی از دریا و قایق الهام گرفته‌اند. این خودرو از همان پلتفرم معماری لوکس رولزرویس بهره می‌برد که قبلا در فانتوم نیز از آن استفاده شده بود. البته رولزرویس روی این پلتفرم پانل‌های بدنه آلومینیومی دست‌ساز کاملا جدیدی استفاده کرده است. این خودرو حدود ۵۸۰۰ میلی‌متر طول دارد و در نمای جلوی آن شاهد چراغ‌های بسیار باریکی هستیم. در نمای عقب نیز چراغ‌های عقب بسیار باریک‌تر از چراغ‌های جلو با طرح دم قایقی به چشم می‌خورند.

بخش عقبی باز شونده به عنوان یک ویژگی خاص در این خودرو محسوب می‌شود؛ در این بخش دو در با لولای مرکزی وجود دارد که همانند بال‌های پروانه باز می‌شوند و بخش مجموعه میزبانی را در دسترس سرنشینان قرار می‌دهند؛ در این بخش دو یخچال و یک سرویس کارد و چنگال و ظروف اختصاصی ساخت کریستوفل تعبیه شده است.

همچنین هنگامی که درهای این بخش باز شوند دو قسمت مجموعه میزبانی برای دسترسی آسان‌تر بالاتر آمده و تا ۱۵ درجه کج خواهد شد. یک جفت صندلی تاشو فیبرکربنی و یک چتر به عنوان سایر اجزای این بخش محسوب می‌شوند.

برای رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ یک سقف ثابت نیز در نظر گرفته شده که با برداشتن آن، سرنشینان خودرو از حالت روباز لذت خواهند برد. البته اگر مشتریان این سقف را در آورده و آن را در خانه جای بگذارند، شرکت رولزرویس برای روزهای بارانی یک روکش موقت در نظر گرفته است تا مانع خیس شدن صندلی‌ها شود. این خودرو همانند رولزرویس فانتوم از پیشرانه ۶.۷۵ لیتری V12 توئین توربو بهره می‌برد که قدرتی برابر با ۵۷۰ اسب بخار را ارائه می‌دهد.

رنتیجا 1

منبع : مشرق نیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید