وداع روحانی دوستداشتنی با تریبون نمازجمعه سمنان

تاریخ : جمعه ، 8 مرداد 1400

به گزارش خبرگزاری رکنا در سمنان، با پذیرش استعفای آیت‌الله شاهچراغی از مقام امام جمعه مرکز استان توسط مقام معظم رهبری این روحانی دوستداشتنی امروز در خطبه‌ نمازجمعه با نمازگزاران این شهر خداحافظی کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته سمنان ضمن تشکر از ابراز لطف امام راحل و مقام معظم رهبری نسبت به خود گفت: از مقام معظم رهبری بسیار سپاسگزارم که در پاسخ به استعفای من احسان مجدد کردند و آن را پذیرفتند.

آیت الله شاهچراغی از حضور نمازگزاران در نماز جمعه نیز تشکر کردند و در این خصوص گفت: از مردم ولایی و شهید پرور سمنان به خاطر 20 سال حضور در نمازهای جمعه در سرما و گرما سپاسگزارم.

 وی همچنین امامان جمعه موقت را بازوهای خود معرفی کرد و گفت: از امام جمعه‌های موقت که در حیات هستند یا نیستند سپاسگزارم که بازوهای من بودند و در روزهایی که نمی‌توانستم با خطبه‌های قوی نماز جمعه را برپا می‌کردند.

آیت‌الله شاهچراغی ضمن تشکر از از ستاد نمازجمعه، مسئول دفتر خود، آیت‌الله سید احمد خاتمی مشاور خود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امامان جمعه، علما و مسئولین استان بیان کرد: مردم ولایتمدار سمنان بدانید من در مقام امامت جمعه باشم یا نباشم، تا نفس می‌کشم در خدمت شما هستم و به این خدمتگزاری افتخار می‌کنم.

وی افزود: از جمعه آینده امام جمعه جدید توسط مقام معظم رهبری معرفی می‌شود و حرمت او بر همه لازم و واجب است و من هم همراه و حامی او هستم.

شایان ذکر است؛ آیت‌الله شاهچراغی با حکم رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۸۰ به سمت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان منصوب شد و در ۱۵ تیر ۱۴۰۰ از این سمت استعفا داد.

 

رنتیجا 1

منبع : رکنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید