۲۱ درصد کرسی‌های استادی را بانوان تشکیل می‌دهند

تاریخ : شنبه ، 9 مرداد 1400

دیجی کالا 1

کرج - نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: کرسی‌های استادی قبل از انقلاب برای بانوان یک درصد بود در حالی که امروز ۲۱ درصد کرسی‌های استادی را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا عباسی عصر شنبه در اولین نشست هم‌اندیشی جمعی از بانوان استان البرز که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان این استان برگزار شد با بیان اینکه نیمی از جامعه بانوان هستند و در قانون‌گذاری‌ها به صورت خاص مورد توجه قانون‌گذار قرار می‌گیرند، اظهار کرد: باید دغدغه‌های بانوان در مسائل مختلف شنیده و متناسب با نقش ویژه آنها در اجتماع، کارگروه‌های مختص به امور بانوان فعال شود تا اینکه درصدد رفع مشکلات در این حوزه باشیم.

وی بیان کرد: نظر و دیدگاه اسلام در مورد مرد و زن به گونه‌ای است که ملاک برتری در مؤمن بودن است و هر فردی که مؤمن باشد، خواه مرد و خواه زن، اگر عمل صالح انجام دهد برای ایشان حیاط طیبه محقق می‌شود.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با اشاره به این نکته که در اسلام حقوق زن و مسئولیت اجتماعی به صورت توأمان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: دیدگاه‌های شرقی و فمینیستی فارغ از این نگاه کلی هستند و حقوق زن یا نقش مسئولیت گونه او را سلب می‌کنند.

حدود ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را بانوان تشکیل می‌دهند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر توجه ویژه انقلاب اسلامی به حوزه زنان، به ارائه آماری جهت انجام فعالیت‌های قابل قبول در بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: تعداد فارغ‌التحصیل خانم در قبل از انقلاب ۶ درصد بود ولی امروز حدود ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را بانوان تشکیل می‌دهند. کرسی‌های استادی قبل از انقلاب برای بانوان یک درصد بود در حالی که امروز ۲۱ درصد کرسی‌های استادی را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: رشته‌های فعال ورزشی قبل از انقلاب ۷ رشته و امروز ۳۸ رشته فعال ورزشی برای بانوان وجود دارد. مربیان فعال ۹ نفر بودند و امروز ۳۵ هزار مربی فعال در حوزه بانوان وجود دارد. داوران فعال در قبل از انقلاب ۷ نفر و امروز ۱۶ هزار داور فعال در حوزه بانوان وجود دارد. ورزشگاه‌های اختصاصی برای بانوان در قبل از انقلاب یک ورزشگاه و اکنون حدود ۳۰ ورزشگاه اختصاصی برای بانوان موجود است.

عباسی اقداماتی را که در حوزه زنان بعد از انقلاب صورت گرفته است، پسندیده دانست و افزود: با این اوصاف باید این را امر هم در نظر گرفت که با وضع مطلوب فاصله زیادی داریم.

اعضای فراکسیون بانوان مجلس در نشست‌های ویژه امور بانوان البرز حضور می‌یابند

وی این نوید را داد که بنا بر تقاضای ما فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی پذیرفتند که با حضور در استان البرز در نشست‌های ویژه امور بانوان شرکت داشته باشند و افزود: ما در حوزه بانوان نیاز به قانون‌گذاری، اصلاح قانون و تکمیل قانون داریم و در این راستا نقش خود بانوان باید پررنگ‌تر باشد و پیش‌قدم شوند که نیاز به همکاری شما به عنوان جمعی از بانوان انقلابی استان را دارد.

در این نشست جمعی از بانوان فرهیخته استان البرز نظرات خود را در مورد مسائلی نظیر توجه به کرامت و شخصیت انسانی زن، مسائل مربوط به ازدواج و اشتغال بانوان، آموزش و تحصیلات عالی، ورزش و دیگر مسائل مربوط به حوزه زنان ارائه کردند.

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید