۷ پرونده تخلف حوزه منابع طبیعی در مهدی‌شهر تشکیل شد

تاریخ : شنبه ، 10 مهر 1400

مهدی شهر- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدی‌شهر گفت: هفت پرونده تخلف شامل تصرف اراضی ملی، چرای غیرمجاز دام و ... از ابتدای سال جاری تا کنون در مجموعه این اداره تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر واحد مطلق صبح شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی اداره منابع طبیعی مهدی‌شهر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هفت فقره پرونده تخلف در مجموعه منابع طبیعی شهرستان تشکیل شده است، ابراز کرد: تخریب، تصرف اراضی ملی و چرای غیر مجاز دام از جمله مهمترین تخلفات این پرونده‌ها از سوی افراد سودجو بوده است.

وی با بیان اینکه پرونده‌ها به همت دایره حقوقی منابع طبیعی و یگان حفاظت مهدی‌شهر تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است، افزود: تاکنون سه پرونده از سوی دیگر دستگاه قضائی رسیدگی و رأی آنها نیز صادر شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدی‌شهر خواستار همراهی مردم در گزارش بروز تخلفات اعم از چرای دام در مراتع غیرمجاز، آسیب به محیط زیست و تصرف اراضی و بستر رودخانه‌ها و… شد، ابراز کرد: صیانت از اراضی ملی و عرصه‌های منابع طبیعی جز با کمک و حمایت مردم محلی در کنار همیاران و علاقمندان به طبیعت میسر نمی‌شود.

واحد مطلق با بیان اینکه مهدی‌شهر دارای ۱۹۵ هزار هکتار اراضی ملی است، تاکید کرد: علی رغم تمام تلاش‌های شبانه روزی صورت گرفته از سوی یگان حفاظت بازهم به دلیل کمبود نیرو و پهنه وسیع نیاز است تا مردم و علاقمندان به یاری منابع طبیعی بیایند که در این مسیر طرح‌هایی مانند همیاران و داوطلبان همراهی با منابع طبیعی در دستور کار قرار دارد.

لحظه آخر 1

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید