انتخابات شوراهای شهری در گرجستان برگزار می‌شود

تاریخ : شنبه ، 10 مهر 1400

لحظه آخر 1

به گزارش برنا، به نقل از منابع خبری گرجستان ، این انتخابات که در شرایط رقابت شدید میان حزب حاکم " رویای گرجستان " و حزب مخالف "جنبش متحد ملی " که رقیب سر سخت دولت فعلی این کشور است ، از ساعت ۸ تا ساعت ۲۰ به وقت محلی در سه هزار و ۷۴۳ حوامنتخاباتی در سراسر این کشور برگزار می شود .

  رای دهندگان گرجستان قرار است در این انتخابات شهرداری ها و اعضای جدید  ۶۴ شورای شهری را در سراسر این کشور به مدت ۴  سال  انتخاب کنند و نامزدهای انتخابات شهرداری در صورت کسب بیش از ۵۰ درصد ‌آراء رای دهندگان، پیروز این دوره انتخابات اعلام خواهند شد .

  در آستانه برگزاری این انتخابات " میخایل ساکاشویلی " رییس جمهوری پیشین و رهبر حزب مخالف "جنبش متحد ملی " که از سال ۲۰۱۳ میلادی در خارج از کشور بسر می برد و مدتی پیش به هواداران خود وعده داده بود ، قبل از آغاز این انتخابات وارد کشور می شود ، روز گذشته ( جمعه ) بالافاصله پس از ورود به تفلیس از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان شد .

وی به عنوان اصلاح طلب و غربگرای ۵۳ ساله که از سال  ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ مقام ریاست جمهوری را در اختیار داشت و سپس کشورش را ترک کرد، با ادعای حضور در شهر باتومی در ساحل دریای سیاه، از شهروندان خواست در انتخابات مشارکت کنند و به جنبش متحد ملی، بزرگ‌ترین حزب مخالف دولت، رای بدهند.

وی که به اتهام سوء استفاده از قدرت، در گرجستان تحت تعقیب بود و در سال ۲۰۱۳ و در پایان دومین و آخرین دور ریاست جمهوری‌اش، این کشور را ترک کرد، این اتهام را دارای انگیزه سیاسی دانسته است.

بنا به گزارش رسانه‌های گرجستان، ساکاشویلی در حال حاضر در زندان شهر "روستاوی" در ۳۰ کیلومتری تفلیس پایتخت گرجستان بسر می‌برد.

 

منبع : برنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید