سران طوایف نقش مؤثری در پیشگیری از اختلافات طایفه‌ای دارند

تاریخ : شنبه ، 10 مهر 1400

مونو نیوز 1

زاهدان- فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: سران طوایف نقش مؤثری در پیشگیری از اختلافات طایفه‌ای دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز همایش علما، سران و معتمدین طوایف با حضور مسئولان نظامی و انتظامی، نماینده ولی فقیه در استان، نماینده مردم اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری، سران طوایف و علمای اهل سنت در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق در این همایش بر حفظ اتحاد و انسجام علمای شیعه و سنی تاکید کرد و گفت: سران طوایف نقش مؤثری در پیشگیری از اختلافات طایفه‌ای دارند.

سردار کرمی افزود: درگیری‌ها و اختلافات طایفه‌ای با وساطت و پادرمیانی علما باید کمرنگ شده و از آسیب رسیدن به اعضای طایفه‌ها در درگیری‌ها کاسته شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یادآور حماسه خون شجاعت بود آنچه که در این دوران اتفاق افتاد عمل به دستورات اسلام بود گفت: فرهنگ شکل گرفته و مدیریتی در آن زمان مدیریت قرآنی بود

این مسئول ادامه داد: در فرهنگ دفاع مقدس بن بستی وجود ندارد، امروز صهیونیست و استکبار به دنبال اختلاف بین مسلمانان جهان است باید با وحدت و همدلی و نگاه قرآنی که برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است در این مسیر گام برداریم.

وی افزود: همان طور که در دوران دفاع مقدس جنگ را مردم اداره کردند امروز اقتصاد باید مردمی باشد براین اساس باید به تشکیل این تعاونی‌ها توجه کنید و از سرمایه‌های طایفه‌ای خود برای پیشبرد پروژه‌های عقب افتاده استان استفاده کنید چرا که فرهنگ، زیرساخت اقتصاد است.

فرمانده قرارگاه قدس نزسا ادامه داد: امنیت پایدار و توسعه در حوزه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مکمل یکدیگر است و باعث می‌شود منطقه به سرعت با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان تغییر کند.

مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم ضمن تشریح ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان وجود اقوام و مذاهب و علما و ریش سفیدان را باعث ابادانی و امنیت استان دانست و گفت: با کمک و همراهی معتمدان برای آبادی نقاط محروم استان تلاش خواهیم کرد.

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل خاورمیانه نیز در این مراسم به تشریح سابقه اقدامات اهل سنت در دفاع از مرزو بوم ایران اسلامی پرداخت.

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید