اولین اجلاس بین المللی طلا و جواهر برگزار شد

تاریخ : شنبه ، 10 مهر 1400

اولین اجلاس بین‌المللی طلا و جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با هدف بررسی طراحی تا تولید و با محوریت اصول جهانی فروش مجازی هفته گذشته در هتل المپیک تهران و با حضور اساتیدی از ایتالیا برگزار شد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سیدحجت شفائی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی در این همایش گفت: خرید طلا و جواهر از دیرباز جز کالاهای لوکس به شمار می‌روند و اشخاص تلاش خود را برای اینکه کمترین ضرر را متحمل شوند، به کار می‌گیرند. همچنین استفاده از سنگ‌های قیمتی از دیرباز مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان و طراحان این رسته شغلی بوده؛ به طوری که علاوه بر زیبایی طلا و جواهرات متناسب با فرهنگ آن جامعه از خاصیت آنها برای موارد گوناگون استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: ایران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان سنگ‌های زینتی، سعی بر رفع موانع موجود برای عرضه این محصول ناب کرده و در این راه می‌توان گفت کشورمان جزو هفت کشور برتر تولیدکننده در بخش طلا و گوهرسنگ‌هاست.

شفائی به اهمیت آموزش و اشتغالزایی در صنف طلا و جواهر اشاره کرد و افزود: آموزش، طراحی، تولید، تبلیغات و سایت‌نویسی باعث گسترده شدن این صنعت و همچنین استفاده از تجربیات پیشکسوتان این حرفه باعث پیوند بیشتر در جهت رشد و توسعه آن می‌شود که در همین راستا در این همایش وبیناری با حضور کارشناس ایتالیایی برگزار شد.

وی گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و نیز شرایط پسا تحریم، تجارت و توسعه روابط اقتصادی با کشورهای توسعه یافته و صنعتی، تعامل و هم اندیشی با اقتصاددانان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور، بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند به رشد، توسعه و ارتفاع جایگاه صنعت و تجارت کشور کمک بسزایی داشته باشد.

شفائی ضمن بیان اینکه دنیای طراحی گسترده و بازار طلا و جواهر هر روز در حال توسعه است، ادامه داد: برگزاری این اجلاس و وبینارهای تخصصی با حضور کارشناسان از کشورهای فعال در این حوزه، به افراد این صنف در جهت توسعه و افزایش درآمد کمک قابل توجهی می‌کند.

وی در پایان تاکید کرد: دولتمردان باید به این صنف با دید صنعتی نگاه کنند و آئین‌نامه و بخش‌نامه‌هایی که صادر می‌کنند، در جهت تسهیل و کاربردی شدن امور این صنعت باشد.

جواهر غافلی مدیرعامل گروه باتاب اندیش در ادامه این همایش گفت: اولین اجلاس صنعت طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با حضور پیشکسوت‌های این صنعت با رویکرد طرح تا تولید و بررسی چالش‌های آن در هفته پایانی شهریورماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

وی افزود: در این همایش سعی بر آن شد که موضوع فروش مجازی که یکی از دغدغه‌های امروز تولیدکنندگان طلا و جواهر در شرایط کرونا و پساکرونا است، پرداخته شود. براین اساس از اساتید مطرح کشور ایتالیا که بهترین کشور دنیا در صنعت طلا و جواهر است دعوت به عمل آمد که به صورت حرفه‌ای به فعالان این حوزه آموزش دهند.

غافلی در پایان از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت طلا و جواهر و سنگ‌های قیمتی بابت حمایت معنوی شأن از اجلاس طلا و جواهر تشکر کرد و گفت: رئیس اتحادیه طلا و جواهر با حمایت معنوی از این اجلاس نشان دادند که نگاه علمی برای تولید و فروش این صنف دارند و در نظر دارند که با ادامه این همایش‌ها، بستر فرهنگ سازی و علمی آن را بسط و گسترش دهند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مونو نیوز 1

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید