مشکل اصلی ناامنی‌های ایذه نبود زیرساخت‌های مناسب است

تاریخ : شنبه ، 10 مهر 1400

لحظه آخر 1

ایذه- رئیس جدید دادگستری شهرستان ایذه گفت: مشکل اصلی در ناامنی‌های این شهرستان نبود زیرساخت‌های مناسب است‌.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز شنبه با حضور زبیدی نیا معاون دادگستری استان خوزستان و دیگر مسئولان شهرستان ایذه مراسم تودیع و معارفه رئیس و دادستان دادگستری شهرستان ایذه برگزار شد.

«مراد شمولی» رئیس جدید دادگستری شهرستان ایذه با اشاره به اینکه در طول پنج سال گذشته وظایف دادستانی را با حساسیت پیگیری می‌کردم، بیان کرد: اگر امروز امنیتی برقرار است با تلاش‌های نیروهای انتظامی است.

وی، نبود زیرساخت‌های مناسب در شهرستان ایذه را به‌عنوان مشکل اصلی در ناامنی‌های شهرستان تلقی کرد و افزود: تیراندازی‌های درون شهرستان، امنیت شهرستان را با وجود تلاش‌های صورت گرفته زیر سوال برده است.

شمولی ادامه داد: این جرم باعث نارضایتی مردم شده است و این بیماری و اختلال باید درمان شود.

رئیس جدید دادگستری شهرستان ایذه با تأکید بر اینکه رسومات غلط در شهرستان و تیراندازی در مراسم باعث ناامنی و قتل می‌شود، گفت: برخوردهای لازم را با این ناهنجاری‌ها داشته و خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه برای آینده برنامه‌ریزی کردیم، عنوان کرد: تعامل با ادارات با حفظ استقلال و استفاده بیشتر از ظریفت شورای حل اختلاف در مسائل گوناگون شهرستان از اهداف ما هستند.

شمولی تصریح کرد: در شهرستان ایذه حدود ۴۰۰ - ۵۰۰ زندانی داریم که خانواده این زندانیان مجبور هستند برای ملاقات به شهرستان‌های همجوار بروند و می‌طلبد که یک زندان در این شهرستان ساخته شود.

خط قرمز ما نظم و آسایش عمومی مردم است

«یارمحمد رسالتی خواه» دادستان شهرستان ایذه با بیان اینکه با فساد مبارزه خواهیم کرد، گفت: هر چند مبارزه با فساد یکی از کارهای ما است اما خط قرمز ما نظم و آسایش عمومی مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه با کسانی که مخل امنیت باشند با جدیت و به‌صورت غیرقابل‌اغماض برخورد خواهیم کرد، تأکید کرد: سیاست اصلی ما در دادسرای ایذه بر پایه پیشگیری از وقوع جرم خواهد بود و زمینه‌های جرم را شناسایی و با همکاری مسئولان و نیروهای مردمی برای ریشه‌یابی این جرم تلاش خواهیم کرد.

برقراری امنیت در انتخابات گذشته

فیصل مزرعه رئیس سابق دادگستری شهرستان ایذه با بیان اینکه در هشت سال گذشته شهر ایذه با چالش‌های زیادی مواجه بود، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها انتخابات بود حتی در سال ۸۲ شاهد کشته شدن سه تن از همشهریان بودیم.

وی ادامه داد: همیشه در بحث انتخابات این شهرستان در وضعیت قرمز قرار داشت اما در انتخابات گذشته توانستیم که امنیت را برای انتخابات برقرار کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر در پایان این مراسم مراد شمولی دادستان سابق به‌عنوان رئیس دادگستری انتخاب و جایگزین فیصل مزرعه شد.

همچنین یارمحمد رسالتی خواه به‌عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایذه انتخاب شد.

رسالتی به مدت هشت سال به‌عنوان قاضی دادسرا و دادگاه در شهرستان دزفول مشغول به فعالیت بود.

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید