کره شمالی یک موشک جدید ضدهوایی آزمایش کرد

تاریخ : شنبه ، 10 مهر 1400

به گزارش مشرق، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده که این کشور روز پنجشنبه یک موشک ضدهوایی جدید آزمایش کرده است. این خبر درحالی منتشر شده که مذاکرات هسته‌ای میان آمریکا و کره شمالی به بن بست رسیده است.

این دومین آزمایش تسلیحاتی کره شمالی طی یک هفته اخیر و به دنبال پرتاب موشک فراصوت جدید  سه شنبه انجام شد. کره شمالی طی هفته های اخیر موشک بالستیک و کروز با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای آزمایش کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از آکادمی علوم دفاعی که یک تولید کننده تسلیحات نظامی است اعلام کرده که این آزمایش با هدف تایید عملکرد پرتابگر موشک، رادار و تجهیزات فرماندهی جنگ انجام شده است.

به گزارش این رسانه کره شمالی موشک مذکور دارای فن آوری های جدیدی است. به نظر رئیس کره شمالی در مراسم پرتاب این موشک حضور نداشته و به جای او یکی از اعضای مهم حزب کارگر در مراسم دیده شده است.

مخالفت‌های چین و روسیه در شورای امنیت سازمان ملل مانع از صدور بیانیه علیه آزمایشات موشکی اخیر کره شمالی شد.

درخواست روز جمعه آمریکا برای تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت در پشت درب‌های بسته بدون نتیجه خاصی به پایان رسید.

درحالیکه تنش میان آمریکا و کره شمالی هر روز درحال افزایش است کیم جونگ اون رئیس کره شمالی پنجشنبه در اظهاراتی با رد پیشنهاد آمریکا برای مذاکره مستقیم، بر آمادگی پیونگ یانگ برای احیای تماس‌ها و مذاکره با سئول تاکید کرده است.

رئیس کره شمالی همچنین افزود: پیشنهاد آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط، در واقع چیزی جز بهانه‌ای برای پنهان کردن دیدگاه تغییرناپذیر خصمانه واشنگتن علیه کره شمالی نیست

رنتیجا 1

منبع : مشرق نیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید