۱۵ بقعه متبرکه لرستان؛ میزبان جشن هفته وحدت

تاریخ : جمعه ، 30 مهر 1400

دیجی کالا 1

ایسنا/لرستان معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه لرستان از برگزاری برنامه جشن هفته وحدت و سالروز ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام در ۱۵ بقعه متبرکه این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده، با گرامیداشت ایام ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی(ص)، گفت: اوقاف و امور خیریه لرستان همه ساله در ایام هفته وحدت برنامه‌های فرهنگی مختلفی را در سطح بقاع متبرکه اجرا می‌کند که در دو سال اخیر با شیوع کرونا تلاش ما بر این بوده برنامه‌های فرهنگی بقاع متبرکه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و این برنامه‌ها تعطیل نشود که در این راستا برخی از برنامه‌ها را در بستر فضای مجازی برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به نام‌گذاری ۱۱ تا ۱۷ ربیع‌الاول به نام هفته وحدت، از برگزاری جشن هفته وحدت در ۱۵ بقعه متبرکه این استان خبر داد و افزود: این جشن‌ها با حضور مردم ولایی و انقلابی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد.

عباس‌زاده با بیان اینکه برنامه محوری اوقاف و امور خیریه لرستان به مناسبت هفته وحدت یک‌شنبه، دوم آبان همزمان با سالروز میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع)   در خرم‌آباد برگزار می‌شود، ادامه داد: این برنامه با همکاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در امامزاده زید بن علی(ع) خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان برگزاری مسابقات کتابخوانی، سخنرانی مبلغان در خصوص سیره نبوی و زندگانی امام جعفرصادق(ع) و مولودی‌خوانی را از برنامه‌های هفته وحدت در بقاع متبرکه و امامزادگان استان برشمرد و گفت: علاوه‌بر ۲۰ روحانی مستقر و ثابت در بقاع متبرکه لرستان، همزمان با هفته وحدت بیش از ۱۵ مبلغ نیز در این بقاع متبرکه مستقر خواهند شد تا به تبلیغ معارف نبوی و جعفری بپردازند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید