سرانه فضایی ورزشی استان مرکزی ۱۴ سانتیمتر  افزایش یافت

تاریخ : جمعه ، 30 مهر 1400

رنتیجا 1

به گزارش برنا از اراک ، عابد حقدادی در جریان سفر وزیر ورزش به استان مرکزی و در حاشیه افتتاحیه پیست تارتان ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک افزود: تاکنون تعداد ۵۱پروژه از نیمه تمام های ورزشی استان تکمیل شده است و ظرف یکی دوسال آینده با تامین منابع، اتمام ۴۰پروژه دیگر نیز در دستورکار قرار دارد.

وی در خصوص افتتاح پیست تارتان اراک بیان داشت : این پیست به عنوان دومین پیست تارتان استان، حاوی تمام امکانات معرفی شده که آغاز به کار آن، زمینه ساز برگزاری مسابقات بین المللی، آسیایی و کشوری است و از رهاورد آن، انجام اقدامات مربوط به طرح های استعدادیابی دوومیدانی نیز امکانپذیر شد و امید می رود از این پس ارتقا مطلوبی در رشته های ورزشی حاصل شود.

حقدادی خاطرنشان ساخت: افتتاح این پروژه سرانه ورزشی استان را به ۹۵صدم مترمربع افزایش داد. لازم به توضیح است سرانه استاندارد ورزشی کشور در حال حاضر ۷۵صدم درصد است و با این توضیح؛ استان مرکزی در پله بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد که البته به گفته مدیرکل ورزش و جوانان، این میزان به صورت یکسان در همه نقاط استان منتشر نشده است و همچنان این منطقه از کشور شهرها و روستاهایی را در خود جای داده که به لحاظ سرانه ورزشی در محرومیت و محدودیت به سر می برند.

حقدادی افتتاح ۱۳پروژه عمرانی ورزشی به ارزش ۶۴۰میلیارد ریال در سطح استان را ثمره سفر دوروزه مقام عالی وزارت به پایتخت صنعت کشور عنوان کرد.

 

منبع : برنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید