همایش ملی روز جهانی خاک
 در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود برگزار شد

تاریخ : سه شنبه ، 16 آذر 1400

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ همایش ملی روز جهانی خاک با شعار "تاکید بر جلوگیری از شوری و افزایش بهره وری خاک در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود برگزار شد.

همایش ملی روز جهانی خاک با حضور آقای مهندس طیبی مدیر هماهنگی ترویج استان، آقای مهندس بازرگان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود، جمعی از کارکنان مدیریت و کشاورزان موفق و پیشرو شهرستان با سخنرانی دکتر رستمی راد محقق مرکز تحقیقات استان برگزار شد.

در ابتدای همایش پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید و پخش کلیپی در خصوص اهمیت خاک در بخش کشاورزی، ابتدا مهندس بازرگان پس از عرض سلام و خوش آمدگویی به مدعوین و میهمانان، به اهداف برگزاری همایش اشاره نموده و توانمندسازی کشاورزان و جامعه هدف را ازاولویت های جهادکشاورزی برشمردند.

در ادامه، آقای مهندس طیبی به بحث تامین امنیت غذایی به عنوان یکی از وظایف اصلی سازمان جهاد کشاورزی اشاره نموده و عنوان داشتند در بحث امنیت غذایی به منظور کاهش فقر وتوسعه پایدار بایستی به مبحث اهمیت خاک و جلوگیری از فرسایش آن که از ملزومات اساسی کشاورزی پایدار می باشند توجه ویژه نمود.

در ادامه، دکتررستمی راد ضمن تبریک روز جهانی خاک در خصوص مباحث مربوط به خاک و چگونگی تولید آن، تعریف فرسایش وانواع آن، عوامل موثر در فرسایش خاک و چگونگی شکل گیری آن، آثار مخرب و خسارات فرسایش در طبیعت وکشاورزی، راهکارهای پیشگیری و کنترل فرسایش خاک مباحثی را عنوان نمودند.

انتهای پیام

 

لحظه آخر 1

منبع : برنا

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید